Czy warto zatrudnić firmę wykonującą dekoracje weselne?

Nadszedł ten dzień.. On klęknął – Ty powiedziałaś – TAK –  rodzice poinformowani i co dalej?

Jak za to wszystko się zabrać?

Oto 3 punkty, które każda Para Młoda musi przejść. Bez wyjątku, nie ważne czy wesele jest na 20 czy 260 osób.

  1. TERMIN
  2. MIEJSCE
  3. OPRAWA WESELNA

Po pierwsze TERMIN– ustalcie w którym miesiącu chcielibyście się pobrać. Nie musicie znać konkretnej daty, lecz jest duża różnica między majem, a grudniem 🙂 Ustalcie to najpierw między sobą, a potem skonsultujcie z rodzicami.

Gdy już ustalicie termin, czas przeszukać  internet, popytać znajomych, znaleźć MIEJSCA, które Wam odpowiadają. Warto zastanowić się czy Wasze wesele powinno się odbyć w eleganckim w pałacu, drewnianej chacie, stodole, remizie, czy w na świeżym powietrzu. To zmniejszy Wasz obszar poszukiwań. Teraz wystarczy ustalić szczegóły i gotowe!

Ależ nie! Tu dopiero zaczyna się lawina spraw do załatwienia…  i o ile po rezerwacji sali jest możliwe wstrzymanie tematu wesela do „pół roku przed” to wasi bliscy i tak nie dadzą wam o tym zapomnieć 🙂

Przede wszystkim wszystko najbardziej przeżywają nasze MAMY – ale czymże byłby ten świat bez mam? 🙂 Ślub dziecka to dla rodziców ogromne przeżycie, pozwólmy im się z tego cieszyć i czerpać jak najwięcej przyjemności.

OPRAWA WESELNA

Oprawa weselna to wiele czynników tj. zespół, dekoracje sali, kościoła, papeteria ślubna, księgi gości kamerzysta, fotograf, organista, ciasta, tort, podziękowania dla rodziców, podziękowania dla gości, animacje dla dzieci, oczepiny, harmonogram dnia, błogosławieństwo, biżuteria, obrączki, buty, bielizna i wiele innych..

Dekoracje weselne to temat rzeka.

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem osoby do dekoracji sali? Czy warto? Czemu nie możesz zrobić tego sama? Przecież w tych czasach nie ma problemu w zakupieniu kilku wazonów i świeczek na allegro.

I tu się zaczynają schody..

Jakie wazony? Wysokie, niskie, okrągłe, kwadratowe, ze zdobieniem, czy bez ? Jakie kwiaty? Jakie akurat w tym miesiącu dostanę w korzystnej cenie? W jakich kolorach? Ile ich zakupić? Czy zamawiać gotowe wiązanki? czy wiązanka zmieści się do konkretnego wazonu? Na stole Pary Młodej też mają być wazony i kompozycje? Tło za Parą Młodą? A nie może być bez? A świeczki? cholera … zapomniałam o świeczkach ..

Można tak w nieskończoność.

Dlatego moje drogie Panny Młode – na pytanie czy warto zatrudnić dekoratora? Odpowiadam – WARTO. I to nie dlatego, że prowadzimy firmę dekoratorską, tylko dlatego że sama kilka miesięcy temu byłam Panną Młodą. Wiem przez ile stresów przeszliśmy po drodze z mężem (nie bez powodu każda Panna Młoda przed swoim weselem traci kilka kilogramów). Samo rozdawanie zaproszeń, dopasowywanie dodatków do sukni, skrojenie odpowiedniego garnituru, nauki przedmałżeńskie, wybór ciast, tortu, zakup napojów, alkoholi, muzyka, dojazdudla gości, noclegów zajmie wam tyle czasu, że przed samym ślubem podczas kupowania dekoracji będzie dla was obojętne czy kupujecie wazon, który ma 60 cm czy 40 cm i jak to będzie wyglądać na stołach, bylebyście mieli już to odhaczone z waszej weeding-listy. Kwiaty i kompozycje na stołach zlecicie Pani Danusi z kwiaciarni na rogu, która nigdy nie była na waszej sali i nie będzie miała pojęcia o charakterze wesela, bo o za różnica czy w stulu folkowym czy rustykalnym, przecież to to samo. Na dodatek w dzień ślubu ktoś będzie musiał odebrać kwiaty i udekorować sale innymi dodatkami, bo same najzwyczajniej nie będziecie miały na to czasu.

Pamiętajcie – to jest dzień dla was, dla Ciebie i dla Twojego przyszłego męża. To czas dla was.

Dopiero po ślubie będziecie widzieć na zdjęciach i filmie co było dobrze, a co nie tak jak sobie wymarzyłyście. Dlatego dekorator jest potrzebny na weselu. Nie dlatego że wymyślamy, nie dlatego że nam się nie chce, że nie umiemy tego zrobić tylko dla własnego komfortu! Zlecenie kompleksowych dekoracji dla jednej firmy pozwala stworzyć magiczny klimat, który łączy się w jedną całość – zarówno jeśli chodzi o kościół jak i salę co jest nie lada wyzwaniem.

Okej wynajmiemy dekoratora i co dalej?

Najlepiej umówić się na spotkanie, poznać się bliżej, sprawdzić czy osoba, która ma wykonać dla was dekoracje nadaje na tych samych falach i rozumie wasze potrzeby.

Na spotkaniu przedstawicie swój pomysł – każda Panna Młoda ma inną wizję siebie i tego dnia, więc warto wspomnieć jaki charakter ma mieć wesele i koniecznie trzeba wymienić się pomysłami!

Nie bójcie się mówić co chcecie, jak chcecie – firma dekoratorska nie może wam narzucić swojego zdania, może tylko zaproponować – przecież to Wasz dzień!

Jeśli chcecie mieć na sali balony, różową organzę i rustykalne drewienka – czemu nie? Nie dajcie sobie wmówić, że się nie da, że to nie modne. Ma być tak jak Wy sobie to wymarzyliście. Warto tylko wspólnie z dekoratorem zastanowić się jak fajnie połączyć wszystkie pomysły.

Zatrudnienie dekoratora ślubnego pozwoli Wam rozwinąć skrzydła, zrealizować wizje najważniejszego dnia w waszym życiu i zaoszczędzi sporo stresu.

Decyzja należy do Was, my możemy tylko zaproponować wspólną kawę 🙂

 

Kontakt

Wybierz dogodną formę kontaktu.

tel. 728 365 763

decoflore.olsztyn@gmail.com

Olsztyn i okolice
Warmińsko-Mazurskie